Наша компанія впровадила новий інструмент моніторингу eNPS (індексу задоволеності персоналу) - періодичні інтерв"ю з HR. Основна ціль таких інтерв'ю відслідковувати динаміку рівня залученості та лояльності колег, зрозуміти що є важливим в житті колеги на даний момент. В роботі чи в особистому житті, виявити ранні потреби, запити та сприяти їх вирішенню. Прийшовши на курс в 1-у чергу я ставила собі за мету навчитися розуміти колег "між рядків", відкривати їх справжні запити під час інтерв'ю, отримувати зворотній зв'язок і мати ефективну комунікацію.
Курс допоміг систематизувати адженду проведення інтерв'ю:
- знайомство, обов"язкове представлення себе як інтерв'юера, та коротка розповідь колеги про себе. Допомагає зняти емоційне напруження розмови з
чужою людиною;
- неформальна бесіда про справи колеги. Допомагає визначити основні
напрямки на яких зараз сфокусована увага колеги, спіймати слова "індикатори", які розкриють первнинні переживання чи потреби колеги.
- відкриті запитання про події, які були значущими в минулому кварталі, професійні плани на найближчий час, справи в команді. Допомагають зрозуміти які сфери життя колеги були основними чинниками, що вплинули на його успішність, розвиток та комунікацію з колегами. З якими проблемами/ труднощами колега стикався за минулий квартал. Також такі питання допомагають побудувати подальшу стратегію розмови, розкрити відношення колеги до процесів в компанії / проекті / команді. Дізнатись про те, як колега справляється з навантаженням чи які інструменти використовує для поновлення власного ресурсу.
Завдяки курсу я звернула увагу на три складові SELF структури особистості. Це допомогло мені визначити головні питання, які можна задавати під час інтерв'ю щоб розкрити в якій із структур колезі потрібна допомога. Крім
самої структури питань стали в нагоді поведінкові інструменти, які я, як інтерв'юер, навчилась використовувати під час проведення інтерв'ю: фрустрація, підтримка, порівняння, уточнення . Найскладнішим виявилось ставити відкриті питання, правильно формулювати їх не використовуючи підказок та дотримуватись 10-ти секундної паузи і цим самим давати колезі час самостійно сформулювати відповідь.
Крім того на основі структури SELF були розроблені методичні рекомендації для керівників підрозділів стосовно того, як проводити періодичні зустрічі з колегами, які питання задавати і як себе вести у кризових ситуаціях.
В рекомендаціях всі питання були розподілені на три групи:
1. Питання які розкривають функцію ID (відповідає за емоції, почуття,
відчуття):
- - Чого очікуєш від робочого дня, коли їдеш ранком в офіс? Це питання фокусує колегу на його щоденних завданнях та викликах. Як правило, колег в компанії тримають хороші відносини з у команді та інтерес до свого заняття. Відповідаючи на питання колега продемонструє, що йому справді цікаво, що його драйвить.
- - Як ти до цього відносишся? Допомагає розкрити основну емоцію, яка керує колегою в момент прийняття рішення .
2. Питання які розкривають функцію Personality ( відповідає за особистість, знання ідеї, фантазії, мораль) ;
- - Що, на твій погляд, в роботі відділу чи компанії необхідно змінити? Допомагає зрозуміти які процеси в команді для колеги є складними для сприйняття і виконання.
- - Які методи ти використовував і який результат отримав? Допомагає зрозуміти ініціативність колеги в прийнятті рішень. На що орієнтується колега обираючи стратегію вирішення завдання.
- - Що ти про це думаєш? Кожен колега індивідуальність, зі своїми потребами та цілями, своїм розумінням ситуації. Питання допоможе зрозуміти чи правильно колега розуміє та бачать загальну мету і сприймає її як свою.
- - Де ще ти можеш отримати цю інформацію? Допомагає розкрити перед колегою шляхи вирішення кейсу, зрозуміти його логіку при вирішенні питань.
- - Що тобі подобається найбільше в роботі? Дає зрозуміти, що колезі подобається більше (як правило це те, в чому він як риба в воді), ти зможеш будувати стратегію його подальшої роботи навколо цих навичок. І таким чином допоможеш розвиватися в тому, що йому справді цікаво. Перевірка чи задоволені базові потреби колеги.
3. Питання які розкривають функцію EGO (відповідає за прийняття рішення):
- - Як ти бачиш вирішення цієї проблеми? / Що ще можна зробити для покращення процесу? Допоможе перевірити сприйняття ситуації.
- - Ти думав, як тобі це зробити/досягти? Допоможе перевірити сприйняття ситуації
- - На що ти спирався в прийнятті свого рішення? Дізнаємось про тип референції. Референція вказує як співвідносяться особиста думка та думка інших при прийнятті рішення та самооцінці колеги. і тд
Ціллю введення даного інструменту є підготовка безпосередніх керівників команд, розвиток у них навичок - завчасно і самостійно розпізнавати колег, які знаходяться в зоні ризику. Своєчасне інформування про можливі ризики HR департаменту, та перший етап скринінгу на вигорання колеги, та ін.
Інструмент знаходиться в стадії впровадження.
Маю надію що здобути мною знання і новий інструмент нашої HR команди допоможе нам зменшити відсоток ініціатив припинення співпраці з компанією.