Оставьте свои контакты
Мой ассистент свяжется с вами и ответит на все интересующие вас вопросы
Нажимая на кнопку, вы даете согласие на обработку персональных данных и соглашаетесь с Политикой конфиденциальности
Пацарнюк Марьяна
г. Черновцы
Производственное предприятие
Дипломная работа по курсу «Психотерапевтическое интервью для HR-специалистов» Пацарнюк Марьяны
Я дізналась про курс Марії Кравчук з платної реклами. І (неочікуване !) вперше, реклама стала справді корисною для мене. Я по-правді не очікувала, що курс буде таким насиченим і корисним, і що всі інструменти можна насправді буде застосувати на роботі в практиці. Я шукала натхнення займатись HR і надалі, а отримала не тільки це, а і прокачку своїх «скілів», як рекрутера, так і керівника. Оскільки вже майже 3 роки я очолюю відділ персоналу в компанії з більше 1300 працівників, вміння підбирати працівників саме на «те» комфортне місце, вміння «розкручувати» конфлікти і гармонізувати атмосферу в колективах є дуже важливим. Цього не вчать в університеті, це все потрібно відпрацьовувати на практиці – і саме на цьому курсу це можливо. Практичні роботи з Марією Кравчук це така річ, яку не варто пропускати та варто вдумуватись в кожну репліку. Відпрацювання в практичних групах з іншими учасниками, які такі самі як і ти, спочатку здається чимось хаотичним. Але насправді, саме там ти відпрацьовуєш і практикуєш все те, що на лекції послухав.

В своїй практиці я планую застосовувати всі інструменти. Проте наразі вдалось по справжньому попрактикуватись з матрицею психотерапевтичного інтерв'ю, психологічним скелетом компанії та оцінкою 360.

Стосовно матриці, то нею я користуюсь, як не дивно не тільки в роботі, але і житті. Часто в звичайних розмовах, коли людині треба допомогти розібратись в якійсь проблемі, то я задаю різні питання функції «ID», «EGO» або «PERSONALITY» і не підозрюючи, людина сама знаходить рішення проблеми. Як казала Марія на курсі «людині потрібно тільки підсвітити ту зону, яка у неї слабо розвинена».

Щодо професійної діяльності, то психотерапевтичне інтерв'ю я часто використовую при one-to-one бесіді (як зі своїми підлеглими, так і з працівниками інших відділів) та при співбесідах на вакансію. Під час співбесіди стратегії, які були в лекціях, інструменти фрустрації, перевірки і пере формулювання, підтримки тощо, допомагають краще розкрити кандидата та відкрити навіть ті сторони, які він намагається приховати. Складнощі? Для початку це таймінг. На жаль поки не вдається вкластись в 30-40 хв. Звісно, приємно чути, що я справді по професійно-психологічному проводжу співбесіду, але на жаль мені потрібно було майже 1,5 години, щоб розкрити не дуже легкого кандидата.

Психологічний скелет компанії я вирішила застосувати до одного з керівників відділу, оскільки ситуація, яка в ньому склалась була досить напруженою. У відділ було дозволено ввести ще одного фахівця, але керівник ніяк не знаходила часу протягом 1,5 місяця, щоб сформувати заявку на відкриття вакансії (описати обов'язки, які будуть у працівника та характеристики людини, яку їй потрібно знайти). І крім того, у колективі була людина, за її словами, яку вони хотіли звільнити. Але у керівника постійно не вистачало часу для того щоб обговорити ці моменти, тому ми провели з нею індивідуальну бесіду тривалістю 60 хв ( кращий результат ніж раніше!). Моєю ціллю було допомогти керівнику справитись із напруженням та поглянути на ситуацію у своєму відділі під іншим кутом.

Під час бесіди за допомогою інструментів, для роботи з контейнеруванням, нам вдалось трішки розрядити ситуацію. Це допомогло їй в подальшому зрозуміти, що є основною фігурою її проблеми. Для кращого розуміння ситуації у відділі, я запропонувала намалювати психологічний скелет її відділу. Як виявилось працівник, якого хотіли звільнити володіє достатньо багатьма компетенціями, але він все таки був на останньому місці у рейтингу. З цим я і працювала на наступних бесідах. Крім того, цей інструмент дав змогу зрозуміти, які саме компетенції вона шукає і цінує у співробітниках (тобто закрилось питання з описом вакансії).

Щодо складнощів - керівнику було складно виразити «скіли» працівників одним словом (прикметником або якістю, яка присутня у людини). А я не знала, як сфокусувати її в потрібному напрямку. Над цим планую працювати в майбутньому.

Дуже важливим, під час впровадження цього інструменту, для мене був не тільки результат, але і сам процес. Оскільки керівник досить емоційна людина (як і я), я могла надто перейнятись ситуацією, тим більше що постійно до мене звертатись з питанням «Ти ж розумієш? Я зараз поясню…». Результатом загалом я не дуже задоволена, оскільки після першої бесіди не висвітлились всі проблемні моменти (працівників постійно заперечував дійсність). Але процесом – так. Мені вдалось встановити контакт з керівником та зняти напругу відкривши «контейнери», які ховались та із застосуванням інструменту підтримки. Крім того, до складнощів можу віднести і те, що я боялась, щоб не подумали, що я «експериментую на кроликах». Але інструменти на скільки органічно вливаються в розмову, що коли отримуєш результат, розумієш всю користю даного курсу.

Ще один інструмент – оцінка 360, вдалось застосувати в своєму відділі і оцінки взаємозв'язки в середині колективу і назовні. Окрім того, завдяки йому вдалось вияснити, що є моменти тісного взаємозв'язку в середині колективу. З цим і працюю на сьогодні.

Загалом хочу щиро виразити слова вдячності за такого роду курси. На жаль, їх на даний час не багато. Тому бажаю пані Марії Кравчук сил та натхнення на нові ідеї в яких я обов'язково планую брати участь.

Made on
Tilda